Nogomet

Vaš Horoskop Za Sutra

U rujnu je FIFA dodijelila svoje najbolje filmove nagradu za najboljeg muškog nogometaša, dodjeljujući Real Madridu i veznjaku Hrvatske Luki Modriću.

No, od 1956. godine najveća pojedinačna nagrada uvijek je bila Ballon d'a Or.

U posljednjem desetljeću kojim dominiraju Lionel Messi i Cristiano Ronaldo - dvojac koji je osvojio svih 10 posljednjih nagrada - Zlatna lopta ponovno se nudi u Parizu 3. prosinca.

U uži izbor za nagradu od 30 ljudi objavljuje se cijeli dan u ponedjeljak.

Prvi je osvojio Sir Stanley Matthews, popis sastavlja uredništvo francuskog izdanja France Football, a za pobjednika su glasovali novinari iz cijelog svijeta, s jednim predstavnikom po naciji.

Onu koju svi žele (Slika: Reuters)

Igrači, menadžeri i novinari koji budu izabrani za glasovanje za nagradu dodjeljuju pet, tri i jedan bod do tri nominirana igrača, a igrač s najvećim brojem bodova pobjeđuje.

Evo cijele liste nominiranih ...

Potpuni uži izbor od 30 ljudi

GARETH BALE (Real Madrid)

Reprezentativac Walesa postigao je zadivljujući dvostruki rezultat u finalu Lige prvaka jer je Real Madrid tri puta uzastopno pobjeđivao u Europskom kupu.

SERGIO AGUERO (Manchester City)

Argentinski napadač Aguero najbolji je pogodak za momčad Pepa Guardiole jer su u prošlom mandatu osvojili Premijer ligu i Liga kup, postigavši ​​30 golova u 39 utakmica. Ove sezone je do sada dodao osam u 11.

As Manchester Cityja Sergio Aguero (Slika: PA Wire)

ALISSON BECKER (Liverpool)

Brazilac broj 1 plasirao se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva i polufinale Lige prvaka s Romom, prije nego što je na ljeto završio transfer od 67 milijuna funti u Liverpool.

KARIM BENZEMA (Real Madrid)

Tridesetogodišnji napadač ponovno je bio ključni čovjek u uspjehu Real Madrida u prošlom mandatu, postigao je 12 i asistirao 11 u 47 utakmica.

EDINSON CAVANI (Paris Saint-Germain)

Urugvajac je u 48 utakmica zabio 48 utakmica za francuskog prvaka na putu do domaće dominacije, dok je impresionirao i na Svjetskom prvenstvu jer je La Celeste stigla do posljednjih osam. Još šest golova u osam utakmica za PSG do sada u ovom terminu.

Cavani ima izuzetno impresivan rekord u Francuskoj (Slika: Mark Robinson)

Thibaut Courtois (Real Madrid)

amy ljubavni otok 2019

Belgijski reprezentativac osvojio je Zlatnu rukavicu na Svjetskom prvenstvu nakon što je nastupio tijekom belgijskog trčanja do brončane medalje.

CRISTIANO RONALDO (Juventus)

Rekordni strijelac Real Madrida svih vremena i prošlogodišnji nositelj Ballon d'Olla, Ronaldo je 2018. osvojio petu krunu Lige prvaka prije nego što je napustio Los Blancos u 89 milijuna funti prelasku u Juventus.

Ovaj 33-godišnjak je do sada za devet utakmica postigao četiri gola i upisao pet asistencija u devet utakmica.

Dosadašnji nositelj i peterostruki pobjednik prošlog je ljeta iz Real Madrida otišao u Juventus (Slika: REUTERS)

KEVIN DE BRUYNE (Manchester City)

Belgijanac je zablistao tijekom Svjetskog prvenstva nakon izvanredne sezone za Manchester City, glumivši kako su dosegli 100 bodova u Premier ligi.

ROBERTO FIRMINO (Liverpool)

Brazilski internacionalni Firmino bio je u središtu odlične vožnje Liverpoola do finala Lige prvaka prošle sezone.

U 2017-18 postigao je 27 golova i upisao 17 asistencija za Redse u 54 utakmice - odličan uzvrat.

DIEGO GODIN (Atletico Madrid)

Ovaj beznačajni branič nastavlja predstavljati reprezentaciju Atletico Madrida Diega Simeonea i predvoditi ih do uspjeha u Ligi Europe.

Također je vodio Urugvaj do četvrtfinala Svjetskog prvenstva, izgubivši na kraju od pobjednika Francuske.

Sjajni branič Atletico Madrida Diego Godin (Slika: Michael Steele)

ANTOINE GRIEZMANN (Atletico Madrid)

Simeone kaže da je Francuz bio najbolji igrač na svijetu u posljednjih 12 mjeseci i da Griezmann može ukazati na svoje medalje iz Europske lige i Svjetskog kupa.

Prošle sezone za Atleti je 29 puta imao vrećicu, a za vrijeme Svjetskog prvenstva upisao je četiri - uključujući i kaznu za početak u finalu.

OPASNOST OD EDENA (Chelsea)

Osvojio je Belgiju do trećeg mjesta na Svjetskom prvenstvu i dobio Srebrnu loptu kao drugi najbolji igrač natjecanja koja je cijelo vrijeme bila veličanstvena; njegov četvrtfinalni nastup protiv Brazila bio je vjerojatno najbolji pojedinačni nastup u Rusiji.

Prošle sezone postigao je 17 golova za Chelsea, a opet je započeo ovaj mandat, s osam u 10.

Hazard je imao sjajnu 2018 (Slika: REUTERS)

ISCO (Real Madrid)

Španjolski playmaker glumio je tijekom posljednjeg uspjeha Real Madrida u Ligi prvaka, a postao je sastavni dio i kluba i zemlje u posljednjih 12 mjeseci.

HARRY KANE (Tottenham Hotspur)

Najbolji strijelac Svjetskog prvenstva, Kane je šest puta u finalu osvojio Zlatnu kopačku.

To je bio rezultat 41 gola u 48 utakmica za Spurs prošle sezone. Je li on najbolji svjetski br. 9?

N'GOLO KANTE (Chelsea)

Jednostavno, da N 'Golo Kante nije igrao za Francusku na finalu Svjetskog prvenstva, teško je zamisliti da su pobijedili u cijeloj stvari.

Veznjak Chelseaja tipično je bio ovdje, ondje i posvuda tijekom cijelog natjecanja, i bio je glavni razlog njihovog uspjeha - unatoč razočaravajućem finalu u kojem je ranije zamijenjen.

N 'Golo Kante pozira s trofejem Svjetskog prvenstva (Slika: Getty Images)

HUGO LLORIS (Tottenham)

Vratar je u ljeto bio kapetan Francuske na Svjetskom prvenstvu. I dalje je jedan od najboljih u Premier ligi.

MARIO MANDŽUKIĆ (Juventus)

Hrvatski napadač predvodio je uspjeh Juvea u tituli prošle sezone prije nego što je svoju zemlju odveo do finala Svjetskog prvenstva.

SADIO MANE (Liverpool)

Mane je prošli put uživao u još jednoj impresivnoj kampanji s Liverpoolom postigavši ​​ključne golove u svom naletu na finale Lige prvaka.

Sadio Mane na djelu (Slika: Getty Images)

MARCELO (Real Madrid)

Brazilac je bio ključna osoba u dominaciji Real Madrida europskim nogometom i impresioniran je u finalu protiv Liverpoola u Kijevu.

KILIJSKA MBAPPE (PSG)

Najbolji mladi talent na svijetu trenutno. Mbappe je bio odličan u Rusiji i osvojio je nagradu za mladog igrača turnira nakon što je zabio u finalu.

Mbappe slavi (Slika: REUTERS)

LIONEL MESSI (Barcelona)

Smatralo se da je imao godinu dana dolje, ali Messi je bio čaroban u usporedbi s ostatkom.

Nevjerojatnih 45 golova u svim natjecanjima za svoj klub, Messi je doveo beznadnu Argentinu do nokaut faze Svjetskog prvenstva, uključujući i kultni gol protiv Nigerije.

Carlos Soler bori se s Lionelom Mesijem (Slika: Getty Images)

LUKA MODRIĆ (Real Madrid)

Mali maestro već je osvojio nagradu za najbolju mušku nagradu FIFA -e, može li sada osvojiti prestižniju Ballon d'apos ili?

Hrvat je nadahnuo Los Blancos do trećeg uzastopnog trijumfa u Ligi prvaka, pored neumornog rada u Rusiji kako bi odvukao Hrvatsku do finala.

NEYMAR (Paris Saint-Germain)

Godinu dana slomljenu ozljedom u smislu klupskog uspjeha, a ništa manje od Lige prvaka doživjelo je kao razočaranje.

Nije uspio oživjeti na Svjetskom prvenstvu, pa je ovoj sezoni s PSG -om dao još veći značaj - iduća bi godina mogla biti njegovo vrijeme.

Neymar ima suparnika u svom klubu kako bi bio najbolji (Slika: AFP)

JAN OBLAK (Atletico de Madrid)

Najbolji golman na svijetu? Sasvim moguće.

Čudovište između štapova i pravi vođa pod Diegom Simeoneom s Atletijem.

PAUL POGBA (Manchester United)

Procvjetao je sa svojom zemljom na Svjetskom prvenstvu, pomažući Francuskoj da podigne svoj drugi naslov svjetskog prvaka.

No, klupska forma bila je druga stvar, što znači da će sve dok Pogba ne inspirira svoj klub u posljednjoj fazi Lige prvaka, uvijek nedostajati Zlatna lopta.

IVAN RAKITIĆ (Barcelona)

Ključni komad za njegov klub unatoč tome što se često zanemaruje u središtu pozornosti.

Hrvatska zvijezda možda je bio Modrić, ali Rakitić im je dopustio i da se druže s superiornom opozicijom dominirajući veznim redom.

SERGIO RAMOS (Real Madrid)

Kontroverzna ličnost, ali lider na terenu i mentalitet za kojim bi svaki veliki igrač žudio. Svjetsko prvenstvo je propalo, da bi na kraju dao svom suigraču Raphaelu Varaneu prednost u pogledu toga tko je imao bolju godinu.

MOHAMED WRONG (Liverpool)

Sjajna godina s Liverpoolom jednostavno nije mogao prestati zabijati golove.

Ozljeda u finalu Lige prvaka vjerojatno ga sprječava da zgrabi svoj prvi Ballon d'Ar.

LUIS SUAREZ (Barcelona)

Njegove moći možda blijede, ali on je i dalje sposoban za briljantnost.

S 31 golom u svim natjecanjima, njegova se veličina ponekad zanemaruje.

RAPHAEL VARANE (Real Madrid)

Otprilike savršena godina za klub i državu, pridruživši se ekskluzivnom klubu igrača za osvajanje Lige prvaka i Svjetskog prvenstva u istoj sezoni.

Čitaj više

NEWSAM Football's Top Stories
Prijavite se na dnevnu e -poštu NEWSAM Football Prijenos vijesti UŽIVO: Najnoviji tračevi Mourinho cilja na 'sretnog' Man Utd -a Messi komentira odlazak iz Barcelone