Vaš Horoskop Za Sutra

BBC -jeva sportska osobnost godine jedan je od najiščekivanijih događaja u sportskom kalendaru.

Sportaši i žene iz svih disciplina okupljaju se kako bi proslavili sva postignuća koja uključuju britanski sport tijekom 2018.

jon venables i robert thompson

Mo Farah je aktualni prvak, no na trofeju će biti novo ime kada se pobjednik proglasi kasnije večeras.

Uži izbor je upravo otkriven, a Harry Kane prednjači uz pobjednika Tour De Francea Gerainta Thomasa i svjetskog prvaka Formule 1 Lewisa Hamiltona.

Pridružuju im se sprinterica Dina Asher -Smith, kosturašica Lizzy Yarnold i kriket James Anderson - ali za Tysona Furyja nema mjesta.

Boksač je iznenađujući propust koji je podržan u 3/1, što ga čini jednim od favorita kladionica koji će odnijeti nagradu kući.

Ovdje su svi kandidati za podizanje pehara.

Harry Kane - 15/8

Kane je bio istaknuti igrač Engleske na ljetnom Svjetskom prvenstvu (Slika: Reuters)

Dosljedan izvor golova za klub Tottenham Hotspur, napadač Harry Kane imao je nezaboravnu 2018. godinu.

Kane je završio još jednu zvjezdanu sezonu u Premier ligi, postigavši ​​30 golova, uz daljnjih 11 udaraca u kup natjecanjima.

Zatim je došlo Svjetsko prvenstvo, najveća pozornica u cijelom nogometu, a Kane nije razočarao. Bio je jedna od vodećih osoba u najboljem engleskom turniru u inozemstvu od Italije 90, jer su Tri lava stigla do polufinala.

Turnir je također bio mjesto za prvu pobjedu Engleske u izvođenju jedanaesteraca u povijesti Svjetskog prvenstva, ali Kane će se najviše sjećati svog vremena u Rusiji po tome što je bio prvi engleski igrač koji je osvojio Zlatnu kopačku od Garyja Linekera u Meksiku 86.

što znači 243

Geraint Thomas - 9/4

Thomas je postao tek treći Britanac koji je osvojio Tour de France (Slika: AFP)

Velški čarobnjak Team Sky -a Geraint Thomas imao je godinu dana za pamćenje nakon pobjede na Tour De Franceu tijekom ljeta.

Postao je tek treći Britanac koji je osvojio Tour, slijedeći uspjehe Bradleyja Wigginsa i Chrisa Froomea posljednjih godina.

Povrh Toura, Thomas je ranije ove godine osvojio prvo mjesto u kronometru na državnom prvenstvu u cestovnom prometu kako bi osvojio najslavniju godinu u svojoj karijeri.

Lewis Hamilton - 10/3

Hamilton je ove godine osvojio svoj peti naslov svjetskog prvaka (Slika: James Moy Photography/PA Images)

Smatra se jednim od najboljih vozača Formule 1 u povijesti, Lewis Hamilton je završio još jednu godinu s petom svjetskom titulom.

Hamilton je na svom putu do naslova osvojio pobjedu na 11 Grand Prix -a, dok je odbacio izazov Sebastiana Vettela.

Ovaj 33-godišnjak nastojat će dodati sportski gong godine drugim sportskim nagradama koje je osvojio u posljednjih 12 mjeseci: Memorijalni trofej gloga, koji je osvojio rekordni osmi put, i FIA Pirelli Nagradu Pole Position, koju je osvojio po četvrti put.

Dina Asher -Smith - 12/1

Asher-Smith najvjerojatnije je žena koja će osvojiti nagradu (Slika: Getty Images Europe)

Britanska sprinterica Dina Asher-Smith munjevito je započela svoju mladu atletsku karijeru osvojivši brojne medalje na nacionalnoj i međunarodnoj sceni.

Asher-Smith osvojila je zlatne medalje u štafeti 4x100m na ​​Igrama Commonwealtha te u štafeti 100m, 200m i 4x100m na ​​Europskom prvenstvu u Berlinu, a godinu je završila i kao najbrža žena u zglobu preko 100m i najbrža preko 200m

Nedavno je osvojila i gong BT Sport Action Woman of the Year.

Lizzy Yarnold - 33/1

Lizzy Yarnold autsajder je za glavnu nagradu (Slika: Getty Images AsiaPac)

Lizzy Yarnold završila je vrhunsku karijeru kostura kada je u veljači u Pyeongchangu osvojila zimsko olimpijsko zlato.

Yarnold je najstarija osoba koja je ikada osvojila zlato kostura, braneći krunu koju je osvojila četiri godine ranije u Sočiju.

30-godišnjakinja se borila s ozljedom i bolešću kako bi osvojila krunu na dramatičan način, čime je postigla rekord u svojoj posljednjoj vožnji.

euro disney božićni 2018

Od tada je najavila povlačenje iz sporta, čime je prekinula veličanstvenu karijeru na ledu.

James Anderson - 80/1

Anderson je iznenađujuće mjesto na užem izboru (Slika: REUTERS)

Engleska zvijezda James Anderson postao je najuspješniji brzi kuglač u testnom kriketu ranije ove godine.

Pomornik je nadmašio Glenna McGratha kada je na Ovalnom izveo 564. testnu petalu protiv Indije.

Tridesetšestogodišnjak iz Burnleya bio je oslonac na strani Engleske više od desetljeća i ne pokazuje znakove usporavanja.

Pomogao im je u osvajanju serije pobjeda nad Indijom i Šri Lankom jer su se oporavili od razočaravajućeg poraza Ashesa prošle zime.

Čitaj više

BBC -jeva sportska ličnost godine 2018
Thomas je proglašen SPOTY pobjednikom Govor Monger -a 'prekinut' by Balding Hamilton je kritiziran zbog komentara 'slamova' Obožavatelji su ispalili jer je Fury izostavio finaliste