Igrači Man Utd-a izviždani na poluvremenu jer je trio izgubio posjed 25 puta protiv Brightona

Vijesti

Vaš Horoskop Za Sutra

To je trebao biti početak svijetle nove ere - ali samo 45 minuta nakon ere Erika ten Haga u Manchester United , pljuštali su zvižduci s tribina Old Trafforda.

Ten Hag uživao je u iznimno pozitivnoj predsezoni, nakon što je imenovan na kraju najgore sezone u klubu Premijer liga sezona. Iako je doveo samo dva igrača, tijekom ljeta bilo je znakova da se trenutna skupina neuspješnih zvijezda prilagođava njegovom stilu.

Međutim, nekoliko minuta nakon njegove prve natjecateljske utakmice na čelu, taj oprezni optimizam brzo je zamijenjen frustracijom. Brighton Posao rušenja 4-0 bio je jedan od najnižih točaka Lasr sezone, a dan otvaranja predstavljao je savršenu priliku da pokažu koliko su daleko stigli od svibnja.

van der beek man utd

Ali brzo je postalo očito da su Galebovi - koje je sjajno uvježbao Graham Potter bili veći zadatak nego što je itko očekivao. Bivši napadač Uniteda Danny Welbeck u nekoliko je navrata prošao dalje od zadnje linije domaćina, ali upozorenje nije poslušano.

Nakon besciljne lopte Davida de Gee prema naprijed, Brighton je osvojio posjed i igrao u Welbecku na lijevoj strani šesnaesterca, koji je zauzvrat pronašao Pascala Grossa koji je pogodio praznu mrežu u 30. minuti.

I prije nego što je Ten Hag imao priliku napraviti bilo kakvu promjenu, bila su dva, s Grossom ponovno pri ruci koji je zakucao loptu u mrežu za svoj drugi put prije odmora.

I dok su gosti bez napora udarali po lopti i zviždukom se odlazilo na odmor, domaći su igrači žestoko izviždani niz tunel nakon još jedne jadne vrhunske igre.

Pascal Gross postigao je dva gola u prvom poluvremenu za Brighton protiv Man Utd-a

Ni statistika nije bila dobra za čitanje. Unatoč tome što su imali veći posjed od gostiju, njihov xG u prvom poluvremenu bio je samo 0,29 u usporedbi s Brightonovim na 1,31. Velik dio njihovih problema proizašao je iz toga što su bili pregaženi u veznom redu, s Fredom, Scottom McTominayem i Bruno Fernandes izgubivši loptu između njih nevjerojatnih 25 puta.

daisy may cooper bafta

Većim dijelom ljeta dominirale su veze s novim veznim igračima, ništa više nego Barcelona je Frenkie de Jong. Šefovi Uniteda nadali su se da će taj posao sklopiti puno prije nastavka nove sezone, ali razgovori su sada u slijepoj ulici.

To je značilo da je vrlo klevetano partnerstvo Freda i McTominaya ponovno pokrenuto. Duo 'McFred' postao je gromobran za kritike tijekom Ole Gunnar Solskjaer i odnosni mandati Ralfa Rangnicka u zemunici.

No usprkos svim pričama o revoluciji pod novim čovjekom na čelu, ista je ta osovina bila ta koja je bila toliko ispod potrebnih standarda. Što se McTominaya tiče, imao je sreće što je još uvijek bio na terenu do kraja prvog poluvremena, dobivši samo žuti karton zbog teškog napada na Moisesu Caicedu.