Italija - Engleska Utakmice uživo i reakcija dok finale Eura 2020 završava izvođenjem jedanaesteraca

Nogomet

Vaš Horoskop Za Sutra

Gledajte uživo: Obožavatelji prelaze prema Wembleyju za finale Eura 2020

Ključni događaji

Englesku je Italija pobijedila u finalu Eura 2020. na penale.

Tri mlada lava promašila su svoje udarce nakon što su izveli Azzurri na cijelu udaljenost.

Luke Shaw doveo je momčad Garetha Southgatea do savršenog početka nakon dvije minute, ali izjednačenje Leonarda Bonuccija u drugom poluvremenu izjednačilo je utakmicu u kojoj su šanse bile velike.

Jordan Pickford dao je sve od sebe u raspucavanju s nekoliko herojskih vratara prije nego što su Marcus Rashford i Jadon Sancho promašili, nakon što su obojica izvedena na jedanaesterac.

Bukayo Saka je tada promašio odlučujući udarac i Italiji dao pehar.

Reakciju pogledajte ovdje.

01: 55Matthew Cooper

Mancini: 'Važno je za sve ljude i sve navijače'

U razgovoru za RAI Sport, italijanski menadžer Roberto Mancini rekao je: 'Bili smo dobri. Odmah smo primili gol i borili se, ali onda smo dominirali u igri.

'Momci su bili divni, ne znam što bih više rekao. To je važno za sve ljude i sve obožavatelje. Nadam se da slave. '

01: 27Matthew Cooper

Bonucci na 'nevjerojatnoj' pobjedi

Reagirajući na trijumf Italije, Leonardo Bonucci je rekao: 'Nevjerojatno je kad se sjetim odakle smo počeli.

'Kad ste na dnu rupe, vidite kako veliki ljudi vraćaju svoju snagu.

'Želim se zahvaliti našem velikom treneru, našoj velikoj momčadi, našoj velikoj zemlji.

'Puni smo radosti i sreće.'

00: 55Darren Wells

U Londonu je uhićeno 45 osoba

Metropolitanska policija potvrdila je da je uhitila 45 ljudi u Londonu na dan finala Eura 2020., dok su scene na stadionu Wembley i oko njega padale u kaos.

Početak u 20 sati uvijek je imao izgled da se pokaže problematičnim za prijestoničke organe reda, a mnogi su obožavatelji prije podneva krenuli u pubove ili ulice naoružani pićem.

I Leicester Square i Trafalgar Square bili su spakirani prije nego što su ostavljeni u moru smeća i razbijenih boca. Slična se slika mogla vidjeti uz Wembley Way, prije nego što su scene uskoro postale ružne.

Velike grupe navijača bez karata probili su se pored stjuarda na tlu, a mnogi su ostali unutra dok je igra trajala, uzrokujući smetnje u plaćanju posjetitelja utakmica.

Cijela priča.

00: 51Nathan Ridley

Gledajte kako Southgate priznaje kaznu

Gledajte kako Gareth Southgate priznaje da su izvođači penala bili njegova odluka.

Marcus Rashford i Jadon Sancho kasno su dovedeni na udarce, ali nisu uspjeli.

miley cyrus u klubu

Bukayo Saka također je vidio svoj peti i odlučujući penal koji je obranio igrač turnira Gianluigi Donnarumma.

00: 43Nathan Ridley

FA 'zgrožen' rasizmom

Glasnogovornik FA -a rekao je ovo kao odgovor na online zlostavljanje koje je večeras usmjereno protiv engleskih igrača: 'FA snažno osuđuje sve oblike diskriminacije i zgrožen je internetskim rasizmom koji je bio usmjeren na neke od naših engleskih igrača na društvenim mrežama.

'Ne možemo biti jasniji da nitko iza ovakvog odvratnog ponašanja nije dobrodošao u praćenje tima. Učinit ćemo sve što možemo kako bismo podržali pogođene igrače, a istovremeno pozivamo na najstrože moguće kazne za sve odgovorne.

'Nastavit ćemo činiti sve što možemo kako bismo izbacili diskriminaciju iz igre, ali molimo Vladu da djeluje brzo i donese odgovarajuće zakone kako bi ova zloupotreba imala posljedice u stvarnom životu.

'Tvrtke društvenih medija moraju pojačati i poduzeti odgovornost i djelovati kako bi zlostavljačima zabranile pristup svojim platformama, prikupile dokaze koji mogu dovesti do kaznenog progona i podržale oslobađanje njihovih platformi od ove vrste odvratnog zlostavljanja.'

00: 40Nathan Ridley

Chiellini na 'zasluženoj' pobjedi

Italijanski branič Georgio Chiellini kaže da je njegova nacija zaslužila pobjedu u finalu.

'Zaslužili smo pobjedu, osjećali smo da je nešto posebno u zraku', rekao je kapetan Azzurrija.

'Zaslužili smo to, cijela Italija to zaslužuje. A sada uživajmo! Zaslužili smo ovu pobjedu. '

00: 35Ben Muž

Shearer zalupi Kaneov zaslon

Alan Shearer nišanio je nastup Harryja Kanea, ukazujući na činjenicu da nije imao jedan dodir u kutiji Italije za cijelo finale Eura 2020. godine.

Prvo veliko finale engleskog turnira od 1966. završilo je na poznat način jer su Tri lava pretrpjela bol u penalu nakon remija 1-1 nakon produžetaka.

Momčad Garetha Southgatea savršeno je započela na Wembleyju, a Luke Shaw je nakon manje od dvije minute opalio ubačaj Kierana Trippiera.

Kane je imao puno radosti tijekom tog prvog poluvremena, ispuštajući duboku i diktirajuću igru, redovito pronalazeći jednog od dva napredna krilna beka Engleske.

Više od Shearera ovdje.

00: 32Tom Cavilla

Ferdinand brani engleski sastav

Rio Ferdinand skočio je u obranu engleske momčadi unatoč okrutnom finalnom porazu na Euru 2020.

Momčad Gareth Southgatea počela je savršen početak utakmice nakon što je Luke Shaw u dvije minute igrao utakmicu, no Italija je nakon izjednačenja preko Leonarda Bonuccija u drugom poluvremenu iznudila produžetke.

Značenje broja 1212

Marcus Rashford, Jadon Sancho i Bukayo Saka su tada vidjeli spasene udarce u nastalom raspucavanju jer je ekipa Roberta Mancinija pobijedila 3: 2 na penale.

Loša sreća Engleske na velikim turnirima se nastavlja, ali Ferdinand je bio pun hvale za jedinstveno putovanje na koje je ova trenutna strana Tri lava povela državu.

Nastavi čitati .

00: 29Matthew Cooper

Bonucci šalje poruku s modricama

Italijanski branič Leonardo Bonucci vrištao je 'dolazi u Rim' u jednu od televizijskih kamera odmah nakon što je ekipa Roberta Mancinija izašla na prvo mjesto u finalu Eura 2020.

Italija je pobijedila Englesku 3-2 na jedanaesterce kako bi osvojila turnir, a Bonucci je postigao izjednačujući pogodak u regularnom vremenu, a također je izveo i svoj udarac iz točke.

Tri lava započela su iz snova, a Luke Shaw postigao je najbrži gol ikada u finalu Europskog prvenstva nakon samo jedne minute i 57 sekundi.

Međutim, Italija se u drugom poluvremenu vratila na izravne uvjete, a Bonucci je postigao pogodak nakon prepucavanja.

Cijelu priču pročitajte ovdje.

00: 20Nathan Ridley

Lineker čini Englesku tražnjom

23: 50Nathan Ridley

Kane na srce

Kapetan Engleske Harry Kane kaže da je njegova ekipa dala sve od sebe za BBC Sport nakon utakmice.

bitcoin profit dragons den

'Dječaci nisu mogli dati više. Očigledno je da su penali najgori osjećaj na svijetu kada izgubite ', rekao je Kane. 'Bio je to fantastičan turnir i trebali bismo uzdignuti glavu, ali naravno da će sada boljeti, boljet će neko vrijeme. Na dobrom smo putu i gradimo te se nadamo da ćemo od ove godine napredovati. '

'Igramo protiv jako dobre strane. Krenuli smo savršeno. Možda je palo malo preduboko. Ponekad, kad postignete rezultat tako rano, lako je pokušati umanjiti pritisak i pokušati se toga držati i to se vjerojatno dogodilo. Imali su puno lopte, imali mnogo posjeda, ali da budemo pošteni, izgledali smo prilično kontrolirano. Nismo tada stvorili previše prilika, očito su oni svoj iskorak dobili iz set-a, a onda je nakon toga vjerojatno bilo 50/50.

'U produžecima smo prerasli u igru, imali nekoliko poluprilika pa su očito penali penali. Prošli smo kroz naš proces. Dečki su učinili sve što su mogli, jednostavno nije bila naša noć. '

23: 46Nathan Ridley

Razočaranje cijele nacije

Navijači Engleske možda neće slaviti pobjedu, ali svakako imaju tim na koji mogu biti ponosni.

(Slika: PA)

23: 43Nathan Ridley

Southgate na penale

Engleski menadžer Gareth Southgate priznao je da su svi koji su izvodili jedanaesterce bili prepušteni njemu.

U razgovoru za BBC Sport, Southgate je otkrio: 'Pripremali smo se najbolje što smo mogli za [izvođenja penala], to je moja odgovornost, ja sam izabrao momke koji će izvesti udarce. Na kraju nismo bili u mogućnosti vidjeti utakmicu do kraja regularnog roka.

Prilikom izricanja pete kazne 19-godišnjem Bukayo Saki rekao je: 'To je moja odluka da mu dosudim tu kaznu, to je u potpunosti moja odgovornost. Nije on ili Marcus ili Jadon, radimo zajedno, prolazimo kroz njih na treningu, to je redoslijed do kojeg smo došli. To je moj poziv kao trenera. '

O Marcusu Rashfordu i Jadonu Sanchou je žalio: 'To je uvijek rizik da trčite, ali oni su bili daleko najbolji i da biste doveli sve te napadače na teren morate to učiniti kasno. Bilo je to kockanje, ali ako smo kockali rano, možda smo ionako izgubili utakmicu u uobičajeno vrijeme. Dobro smo počeli, mislim da je naš sustav dobro funkcionirao protiv njihovog. '

23: 37Nathan Ridley

Keane hvali Englesku

Roy Keane priznao je kako smatra da niti jedna momčad nije zaslužila izgubiti meč te je pohvalio tri lava koji su se pojačali.

'Ovo je nevjerojatna noć, briljantna nogometna noć. Rekao sam Garyju kada su išli na penale da mislim da niti jedna momčad ne zaslužuje to izgubiti ', rekao je Keane za ITV.

'Netko mora promašiti jedanaesterac, ali nije noć da budete kritični prema bilo kojem od igrača, Garethu i njegovom osoblju.

'Mislim da su bili veličanstveni. Umjesto da kritiziram igrače koji promašuju, divim se igračima koji pojačavaju. '

23: 34Nathan Ridley

7 točaka za razgovor

• Promjena Garetha Southgatea odmah isplaćuje dividende
  • Luke Shaw zaslužuje bolje nego što konstantno spominje Mourinho
  • Engleska i Declan Rice, fizički

Samo neke od 7 stvari koje je Mark Jones odabrao u finalu.

engleska island započeti

(Slika: Bazen putem REUTERS -a)

23: 29Nathan Ridley

Ferdinand se ne slaže sa Shearerom

Rio Ferdinand je krenuo protiv Shearera i rekao: 'To se događalo godinama. Ljudi su dali igrače. Možda ne tako kasno, ali pred kraj; posljednjih pet, četiri, tri minute. Igrači dolaze na ovo igralište i nastavljaju izvođenje penala jer su prepoznati.

'Rashford je priznati izvođač penala za Man United. Ovo se dogodi.

'Gledamo u godine u turnirskom nogometu i najveći igrači, najbolji igrači svijeta ponekad promašuju penale. Ovo su mala djeca. Moraju to pogledati. Veliki igrači u prošlosti, [Roberto] Baggio itd. Promašili su velike penale. '

Shearer je odgovorio rekavši: 'Kad niste igrali veliku ulogu na turniru, iako u Riju, ili utakmici, onda dođite i zamolite vas za minutu. Mentalno u toj situaciji morate se ispraviti. Niste šutirali nogometnu loptu. Tri sata ste sjedili na leđima. '

23: 26Nathan Ridley

Shearer dovodi u pitanje kaznene pretplate

Bivši napadač Engleske Alan Shearer doveo je u pitanje odluku Garetha Southgatea da izvede Marcusa Rashforda i Jadona Sancha na izvođenje penala, a par je nedostajao u raspucavanju.

'To je veliko, veliko pitanje', priznao je Shearer.

'Veliki zahtjev za stavljanje dva igrača na minutu da kažu kako ćete izvesti penal za nas.

'Ionako ste pod dovoljnim pritiskom kao igrač, ali dodatni pritisak koji ste izvršili na te pojedince kad niste imali osjećaj za nogomet, niste uopće uključeni u igru ​​i onda ste dovedeni u tu situaciju. To je veliko, veliko pitanje. '

23: 11Nathan Ridley