Pobjednici i gubitnici Liverpoola dok Roberto Firmino predaje problem Jurgenu Kloppu protiv Fulhama

Vijesti

Vaš Horoskop Za Sutra

Aleksandar Mitrović iznenadio je Liverpool golom dok je Fulham osvojio važan bod u svom Premijer liga otvaranje sezone u Craven Cottageu u subotu poslijepodne.

Srbin je pogodio glavom i pogodio iz jedanaesterca dok su Bijeli dva puta vodili Liverpool pri čemu je Darwin Nunez prvi izjednačio za Redse, a Mohamed Salah je kasnije izjednačio rezultat.

Jurgen Klopp se ovog ljeta rastao od Sadia Manea i zamijenio ga Nunezom vrijednim 85 milijuna funti, koji je subotnju utakmicu započeo s klupe, dok je Roberto Firmino vodio liniju za Liverpool. Odluka se donekle obrušila na njemačkog izbornika u prvom poluvremenu i dat će mu dosta razloga za razmišljanje. Ovdje su pobjednici i gubitnici iz izvlačenja 2-2.

Gubitnici

Roberto Firmino

Brazilac je bio dragulj u kruni Liverpoolove prve trojice tijekom cijele Kloppove ere.

Firmino je vodio liniju u nekim od najvažnijih utakmica Liverpoola, pokrenuvši Kloppov Gegenpress zatvaranjem braniča i poticanjem izgubljenih lopti u igri.

Tijekom proteklih nekoliko godina njegov je utjecaj donekle oslabio jer je smatrao da je pogađanje gola sve teži zadatak. Nedavno su ga povezivali s prelaskom u Juventus, ali Klopp je to brzo isključio.

kutija za naočale mary i giles
  Roberto Firmino imao je utakmicu za zaborav za Liverpool
Roberto Firmino imao je utakmicu za zaborav za Liverpool ( Slika: Getty Images)

'Bobby je ključan za nas, srce i duša ove momčadi, način na koji smo igrali posljednjih godina bio je moguć samo zahvaljujući Bobbyju', rekao je menadžer Liverpoola. 'Zbog toga sam jako sretan što je do sada mogao trenirati većinu vremena ovdje u predsezoni.

'Sve izgleda jako dobro tako da sam apsolutno dobro. Nema sumnje u Bobbyjevu kvalitetu. Sve ostalo ćemo vidjeti kako će proći ove godine, ali on nam je bitan.'

Klopp je krenuo protiv Firmina Fulham u subotu umjesto rekordnog potpisa, što se pokazalo kao loša odluka. Toliko da je Nijemcu dalo mnogo razloga za razmišljanje o nastavku.

Godinama je Firmino djelovao u lažnoj devetki, što je od njega zahtijevalo da duboko padne, ali u subotu je brazilsko pozicioniranje učinilo malo, osim prenatrpanog Liverpoolovog veznog reda što je otežavalo Thiagu Alcantari i ostalima. proizvesti taj djelić magije.

Također je bio spor prema naprijed, s Jordanom Hendersonom koji se uhvatio za ubačaje Salah i Luiz Dias koji su iz dubine igrali na oba krila.

Klopp je zamijenio Firmina za Nuneza u drugom poluvremenu i učinak je bio trenutan. Urugvajski napadač ostao je na poziciji broj devet dok se igra razvijala iza njega i kao takav bio je na pravom mjestu vatra kući nakon što ga je Salah odabrao.

Bez Sadia Manea u redovima, Liverpool će odnekud morati pronaći golove, a ako Klopp bude pravi izbor između Firmina i Nuneza, onda će u nastavku biti samo jedan pobjednik.

Thiago Alcantara

Mnogi su nagovijestili Thiaga da će krenuti s Liverpoolom ove sezone i imati kampanju za pamćenje nakon što je našao noge u prošloj sezoni, a Španjolac bi to mogao i učiniti.

Ali u subotu na Craven Cottageu veznjak je imao utakmicu za zaborav.

Thiago je igrao samo jedno poluvrijeme nakon što je bio prisiljen napustiti zbog ozljede tetive nekoliko trenutaka nakon prekida. Klopp je već potvrdio da ne izgleda dobro za bivšeg igrača Bayerna i sugerirao je da će Liverpool možda morati napraviti još jedan potpis.

666 anđeoski broj joanne

Prije ozljede, Thiago se mučio s ulaskom u igru ​​u jugozapadnom Londonu i našao se istisnut kao Joao Palhinha i co. maltretirao Liverpoolov vezni red tri i ostavio im malo prostora za djelovanje.

Prisilni transfer zapravo je išao u korist Liverpoola s rezultatske točke gledišta s Harveyjem Elliottom koji je zamijenio Thiaga i razvukao vezni red Redsa.

Ovo, zajedno s Nunezovim držanjem prostora između veznog reda i napada, omogućilo je Trentu Alexander-Arnoldu da uđe u akciju i dočara priliku Salahu, koji je zauzvrat doveo Urugvajca do gola.

Pobjednici

Aleksandar Mitrović

Ne može to u Premier ligi. To je ono na čemu su svi Cvrkut reći će vam. Ali u subotu je Mitrović ušutkao svoje dvojbenike dvobojem protiv jedne od najboljih momčadi u diviziji.

slavni veliki brat datum početka 2014

Gladan i s bodom za dokazivanje, prošlosezonski napadač Championshipa koji ruši rekorde prekinuo je s mrtve točke i zadavao glavobolju Virgilu van Dijku 90 minuta.

Aleksandar Mitrović dvaput je zabio Fulham protiv Liverpoola

Mitrović očito voli fizičku stranu igre i nije htio dopustiti da ga nadvlada dominacija Van Dijka. Umjesto toga, uživao je u izazovu natjecanja s njim.

Srpski napadač uvijek je bio vrhunski operater, ali možda nije iskoristio svoje šanse u vrhunskoj ligi. Ove sezone izgleda mršavije, spremnije i brže, au subotu je bio presretan što može dokazati da zna gdje je zid mreže u bilo kojoj kategoriji.

Mohamed Salah

Činilo se da Liverpoolu nedostaje Mane u velikim čarolijama u subotu, dok se Salah borio da uđe u igru, ali Egipćaninu nije trebalo dugo da podsjeti svijet zašto je nedvojbeno najbolji u ligi.

Salah je navikao krasti pohvale i činjenica da ove subote nije odigrao najbolju utakmicu u karijeri, ali je ipak uspio postići gol i asistenciju dovoljno govori koliko je dobar.

Liverpool je prošao kroz mnogo promjena na vrhu posljednjih sezona, a Salah je preživio svoja dva partnera u napadu.

Mohamed Salah je kasno izjednačio za Liverpool protiv Fulhama
Mohamed Salah je kasno izjednačio za Liverpool protiv Fulhama ( Slika: Julian Finney/Getty Images)

I dok su svjetla pozornosti bila usmjerena na nove momke kako bi se vidjelo kako će se uklopiti u ovaj novi izgled Liverpoolovog napada, zapravo se nije razmatralo kakav je to utjecaj imalo na Salaha.

Poznato je da napadači imaju dobre suradničke odnose s određenim pojedincima na nogometnom terenu, a Mane i Salah imali su onu natjecateljsku prednost koja je jednog drugog gurala do veličine.

Salahu će neizbježno trebati neko vrijeme da se snađe u ovoj novoj momčadi Liverpoola na isti način na koji će trebati Nunezu da se pretvori u savršenog Kloppovog igrača. Ali činjenica da je još uvijek među golovima tijekom ove tranzicije dokaz je da je zvijezda.