Erik ten Hag mora učiniti više od samo promjene mjesta Man Utd-a kako bi spasio ovaj brod koji tone

Vijesti

Vaš Horoskop Za Sutra

Drugačija zemunica - ista strašna, očajna, turobna Manchester United.

Erik ten Hag odlučio zamijeniti domaću klupu kako bi bio bliže Stretford Endu, no pokazalo se da je to jedina promjena koju je uveo. Prije svega, neka ništa ne umanji izvrsnost Brighton i sjaj od Graham Potter, koji je dočekao svog novog nizozemskog protivnika taktičkom majstorskom klasom.

I neka ništa ne umanji dva pametna pogotka Pascala Grossa koji su gostima donijeli prvu pobjedu u povijesti na Old Traffordu. Ali u slučaju da je bilo kojem navijaču izbrisalo sjećanje dolaskom Ten Haga i nekim ugodnim ljetnim igrama, ovo je bio jeziv podsjetnik na to koliko je zapanjujuće osrednja momčad Uniteda postala.

Zašto bi se išta mijenjalo kad su Fred i Scott McTominay - potonji je imao sreće što je izbjegao crveni karton zbog užasnog prekršaja nad Moisesom Caicedom - čini vaše središte sredine terena? Zašto bi se nešto mijenjalo kada Harry Maguire širi paniku? Zašto bi se nešto mijenjalo kada Marcus Rashford bori se uhvatiti najjednostavniju loptu? Zašto bi se nešto mijenjalo kada cijeli ansambl ne izgleda dovoljno spremno? Misliti da Ten Hag možda ima nekakav čarobni štapić u rukavu nije pusta želja, to je čista zabluda.

Zvučni zapis ovog otvaranja Old Trafforda bio je poznat, protest prije utakmice i tiho pjevušenje Glazers Out, čuo je jedan od njih, Avie. To je refren koji se i dalje ne sluša, ali nezadovoljstvo ne čini pozitivnu atmosferu o mjestu. A ova skupina igrača treba svu pozitivnost koju može dobiti. Tehnički gledano, oni su svijet daleko od elite, a njihov problem karakterizira distribucija David De Gea.

Zaista ne morate biti trenerski genij da biste došli do zaključka da ne možete igrati s vratarom ako vratar ne može igrati. Ako Ten Hag želi da njegov vratar prođe, mora promijeniti svog vratara, jednostavno. Nije da je neuspjeh dodavanja bio ograničen na De Geu - daleko od toga. To što je Fred izdržao do 53. minute bio je pomalo misterij, dok su se Rashfordov dodir i završno umijeće dugo skrivali.

KAŽITE SE! Kako Ten Hag popravlja Man Utd? Javite nam u odjeljku za komentare

Cristiano Ronaldo iz Manchester Uniteda
Cristiano Ronaldo ušao je s klupe Manchester Uniteda, ali nije mogao spriječiti njihov poraz od Brightona 2-1 kod kuće ( Slika: Michael Regan/Getty Images)

Nasuprot tome, Brightonovo dodavanje bilo je oštro, točno i svrhovito, što je dovelo do nekoliko golova u prvom poluvremenu. Gross je u oba navrata završio s dvostrukim iskustvom, ali je svoje šanse stvorio pametnim izmjenama koje su, prvo, završile asistencijom Dannyja Welbecka i, drugo, Sollyjem Marchom kojeg je De Gea mogao samo ubaciti u strijelce. Unitedova jedina čista šansa u prvom poluvremenu stigla je prije nego što je Brighton pogodio, ali ju je Bruno Fernandes žlicom prebacio na tribine.

Njihov zaostatak na poluvremenu bio je odraz Unitedove prosječnosti, ali, nepotrebno je reći, živnuli su nakon Cristiano Ronaldo zamijenio Freda i kada je Brighton, svjesno ili podsvjesno, odlučio sjesti. Ipak, postojao je značajan element sreće u golu koji je vratio United u natjecanje.

Dok je VAR John Brooks nije ni pogledao ono što je izgledalo kao očiti jedanaesterac nakon Lisandro Martinez sredio Welbecka, odlučio je da lopta nije ispala iz ruke Dioga Dalota prije nego što je zabuna između vratara Roberta Sancheza i Alexisa Mac Allistera dovela do autogola veznjaka. Ali ni sreća ne može pomoći ovoj momčadi Manchester Uniteda. Ten Hag ima vraški izazov pred sobom - i trebat će više od zamjene sjedala da bi ga se suočio.